Az MWC előtti ShowStoppers rendezvényen tartott tájékoztatót az Infinix, ahol bemutattak két olyan technológiát, ami szerintük fontos fejlesztés a mobilos iparágban. Az egyik az E-Color Shift 2.0, amiről még tegnap este írtunk, a másik pedig a SolarEnergy-Reserving. Utóbbi lényegében a telefon hátlapjába vagy egy telefontokba épített perovszkit napelem (PSC), amivel akár 2 W-ot is felvesz a telefon a környezeti fényből, legyen szó közvetlen napfényről, szórt napfényről, vagy akár mesterséges fényről.
Így néz ki a telefon hátlapjába építve a PSC [+]
A megoldáshoz az Infinix elképzelt egy napraforgókhoz hasonló módon mozgó lámpát is, ami beltéren automatikusan követné a telefont és úgy világítana, hogy a lehető legjobb szögben essen a készülék hátlapján található napelemre a fény. A telefonok a töltést a demó során a hátlapi LED-del jelezték.
Elég erős fényforrásra van szükség ahhoz, hogy tölteni is kezdjen a mobil [+]
A telefonba épített PSC közvetlenül tölti az akkumulátort, viszont a másik megoldás, ahol a telefontokba van beépítve a napelem Qi-n keresztül adja tovább az energiát, így veszteséges. Rákérdeztem, hogy miért nem egy picit hosszabb tokkal oldották meg, amin van egy USB-C, amire a telefon csatlakozik, de azt mondták, egyelőre arra nem gondoltak.
Így néz ki a tokba épített megoldás [+]
A perovszkit napelemek vékonyak, könnyűek, és rugalmasak, így jól használhatók hordozható elektronikai eszközökben. Azonban érzékenyek a nedvességre és a folyamatos UV-sugárzás hosszú távon csökkenti teljesítményüket. Kérdés, hogy az Infinix tömeggyártásba küldi-e ezeket a koncepciókat, egyelőre azt mondták, még nem ott tartanak a folyamatban.