Most majdnem összejött a Xiaominak, hogy az új csúcsmodellek európai és globális bemutatója egyszerre történjék, de azért az Ultrát már pár napja leleplezték Kínában. A sima 15-ösről is igen sokat lehetett tudni előre, de azért érdekes volt, hogy az európai verziók esetén van-e eltérés. És van.
A barcelonai rendezvényen nem csak a két telefont mutatták be, de ebben az anyagban ezekre fókuszálunk. A sima Xiaomi 15 legfontosabb ellenfele idén is a legkisebb Galaxy S, vagyis az S25. A Xiaomi termék valamivel nagyobb, 6,36 inches kijelzők kínál, ami miatt széltében és hosszában is néhány milliméterrel terebélyesebb, de még mindig a kisebb telefonok közé sorolható. A kijelző egyébként fejlődött, nagyobb a fénysűrűsége, 12 bites LTPO OLED panelt használ 1200 x 2670 pixeles felbontással és DC dimminggel, ami nagyon jó hír az erre érzékenyek számára.
A telefon ránézésre nem sokat változott a 14-hez képest, hátulról lehet őket annak alapján megkülönböztetni, hogy az újdonságnál a vaku kikerült a négyzetes kameraszigetből, hogy átadja a helyét a negyedik körbe költöző színhőmérséklet szenzornak, a lézeres AF-nek és az infraportnak. A csatlakozók nem változtak: alul Type-C és két nanoSIM-et befogadó tálca található, az alsó hangszóró párja pedig a kijelző feletti élbe rejtettt beszédhangszóró. Meglepően jó hangminőséggel.
A hardver fejlődött, Snapdargon 8 Elite hajtja meg a telefont, a Xiaomi a hűtésen is dolgozott. A felület Android 15-re épülő HyperOS 2, vannak benne AI funkciók, de azok javarészt nem tudnak magyarul. A kamerás felhozatalnál a főegység (Ligth Fusion 900) és az ultraszéles (JN1) változatlan, a telés megoldás mögött Samsung JN5 szenzor van, ami 2,6-szoros nagyítást kínál, a felbontás mindhárom esetben 50 megapixeles. Videót maximum 8K-ban rögzít, de 4K60 esetében már menet közben lehet váltani a látószögek között. A legfontosabb változás talán az akkumulátort érintette, a Xiaomi is szilícium-szén technológiára váltott, ami ugyanakkor helyen nagyobb kapacitást ígér. A kínai modellben 5400, az európaiban 5240 mAh-s a kapacitás, ami egy ekkora készülékházban szép teljesítmény, papíron 90 wattos töltéssel, de ehhez kelleni fog a Xiaomi saját töltőfeje, amely nem része a doboznak. Az ár annak ellenére nem változott (400 ezer forint), hogy idán csak 256 GB belső tárhelyet adnak, de az ugyanilyen konfigurációjú Galaxy S25 egy kicsit drágább.
Az Ultra egy teljesen más világ, noha ez is 12/256 GB-os kiszereléssel indul elvileg 600 ezer forintért (de a Telekomnál kicsit olcsóbb, itt csak 550 ezer), ebben is Snapdragon 8 Elite dolgozik. A kijelző viszont lényegesen nagyobb, 6,73 inches, 1440 x 3200 pixeles felbontást hoz, ebben is van DC dimming, ez is 12 bites és akárcsak a kisebb modell, ez is 1-120 Hz között változtatja a frissítési frekvenciát. A készülékház hátlapja üveg, a fekete és fehér modell pedig texturált, hogy ne csússzon. Az edzett üveg a Xiaomi saját Shield Glass 2.0-s fejlesztése, a készülékház kerete pedig alumínium. A különleges a Silver Chrome kiadás, ami üvegszálas anyagból és műbőrből van, cserébe 229 gramm és 9,48 milliméter vastag, míg a sima fekete és fehér verziók 226 grammot nyomnak és 9,35 milliméteresek.
A Leica nevével jelzett négykamerás hátlapi rendszer egy ultraszéles, egy széles, egy rövid gyújtótávú teleobjektív és egy hosszú gyújtótávú teleobjektív négyeséből áll. A főkamera 23 mm ekvivalens, Sony LYT-900 érzékelővel, 50 MP-es felbontással. Ami érdekes, hogy a fényrekesz fix f/1,63-as, nem pedig az f/1,6 és f/4 között változtatható. A rövidebb gyújtótávú teleobjektív Sony IMX-858 érzékelőt kapott, de 70 mm ekvivalens lencsékkel és f/1,8-as blendével.
Az ultraszéles kamera papíron visszalépés a fényrekesz méretét és a látószöget tekintve. Tavaly a Xiaomi 14 Ultrában egy 1/2,51”-es Samsung JN5 érzékelő volt 12 mm-es gyújtótávval és f/1,8-as rekesszel előtte. A Xiaomi 15 Ultra megtartja a szenzort, de 14 mm-es lencsét és kisebb, f/2,2-es rekeszt tesz elé. Amin viszont komoly változtatást eszközöltek, az hosszú gyújtótávú teleobjektív. A kínai csúcsmodellekben idén kvázi kötelező 200 MP-es, 1/1,4”-es Samsung HP9-es érzékelő van ebben a telefonban is, előtte 100 mm ekvivalens periszkópos lencsék és f/2,6-os blende. Ez, a másik teleobjektív és a széles kamera is optikai stabilizációt kapott. Minden kamerához van PDAF, és a hátlapon található még egy 3D ToF szenzor is, valamint lézeres autofókusz és színérzékelő. Az előlapi kamera 32 MP-es felbontású, 21 mm ekvivalens és f/2-es rekesz van hozzá.
A nagy kérdés az volt, hogy a kínai verzióban bemutatott 6000 mAh-s akkumulátor vajon eljön-e hozzánk is, de a Xiaomi sem vállalta be az ekkora cellás telepekre vonatkozó légi szállítási előírásoknak megfelelő speciális elbánást és csomagolást, inkább visszavették a kapacitást 5410 mAh-sra, de megmaradt a 90 wattos töltési opció a gyártó saját töltőfejével.
Szokás szerint van előrendelési akció: a sima 15-höz ajándék S20-as robotporszívó jár (ez a gyártó kínálatában a legolcsóbb, de már LiDAR-t használó megoldás), az Ultra mellé pedig a roboton túl még egy fotós kit is érkezik az előrendelőknek. Ez a lehetőség március 3-23 között érhető el.