Kiborító a kutyádnak ez a szokásod, hiába akarsz neki így kedveskedni – eláruljuk, mit kerülj el mindkettőtök érdekében

3 months 2
ARTICLE AD BOX
  • Ha van kutyád, valószínűleg te is előszeretettel ölelgeted. 
  • A kutyádhoz bújva javíthatod a közérzetedet, csökkentheted a stresszszintedet és még a vérnyomásodat is. Ráadásul a kutyád is szereti, ha szeretgeted!
  • Ám egy állatorvos elárulta, mi az a szokás, amitől teljesen kiborul a kutyád.

Szóval nemcsak te, hanem a kutyád is imádja, ha megöleled. Vagyis mindaddig, amíg nem osonsz oda hozzá, amikor csemegékről és mókusokról álmodozik.

Csábító lehet megölelni a kutyádat, amikor az a kanapén szunyókál, de valójában azzal, hogy alvás közben közelíted meg felzaklathatod és a frászt hozhatod rá.

Szeretik a kutyák az ölelést, de nem alvás közben, mert szorongást okozhat nekik

„Utálják! Ez nem tisztességes” – mondta Margaret M. Duxbury állatorvosi okleveles állatorvos. Éppen ezért azt tanácsolja a gazdiknak, hogy hagyják az alvó kutyát pihenni és ne ölelgessék, szeretgessék.

Nicole Skeehan kutyakiképző azt javasolta, hogy gondold át, hogyan reagálnál arra, ha valaki behatolna a teredbe, amikor például szunyókálsz vagy a munkára próbálsz összpontosítani. Érthető módon meglepődnél vagy akár ingerült lennél.

A kutyák hasonlóképpen meglepődhetnek vagy izgatottak lehetnek, amikor odalopózunk hozzájuk, különösen, amikor alszanak, falatoznak vagy játszanak. Egyes kutyák moroghatnak vagy ugathatnak, míg mások elszökhetnek, vagy súlyos esetekben elbújhatnak és reszkethetnek – magyarázta Valli Parthasarathy állatorvos és viselkedés specialista.

Nem célszerű alvás közben ölelgetni a kutyát, mert felzaklathatod és szorongást válthatsz ki belőle

Nem célszerű alvás közben ölelgetni a kutyát, mert felzaklathatod és szorongást válthatsz ki belőle

Ne feledd, minden kutya másképp reagál

Van néhány olyan tényező, ami befolyásolhatja a kutya reakcióját. Például a kutyád életének korai tapasztalatai nagymértékben befolyásolhatják azt, mit talál ijesztőnek a kutyád vagy mi vált ki nála szorongást. Azok a kutyák, akiket kölyökkutyaként bántalmaztak vagy nem szocializáltak megfelelően, negatívabban reagálhatnak a váratlan közeledésre.

A kutya személyisége is szerepet játszik. „Bármilyen fajtájú kutya lehet nyitott vagy visszafogott, érintést szerető vagy érintéskerülő, kifejező vagy sztoikus – és ezek a tulajdonságok befolyásolják, hogyan reagálnak, amikor kényelmetlenül érzik magukat” – mondta Skeehan.

Parthasarathy arra is felhívja a figyelmet, hogy a kutyák gyakran toleránsabbak, és több teret adnak azoknak, akikben megbíznak. Például a kutya, aki megbízik a gazdájában, nem biztos, hogy túlreagálja, ha alvás közben közelíti meg vagy átlép nála egy bizonyos határt, de nem biztos, hogy egy idegennel szemben is ennyire elfogadó lesz.

Végül, a kutya egészsége is befolyásolhatja a reakcióját arra, hol érinted meg és mikor. „A csípőízületi gyulladással küzdő kutya érzékenyebb lehet az érintett terület érintésére” – mondta Parthasarathy.

A szakértők szerint a legjobb, amit tehetsz, ha nem simogatod a kutyádat alvás közben, kerülöd a hirtelen mozdulatokat és azokat a területeket, amikre érzékeny lehet, így nem ijeszted meg és nem okozol szorongást neki.

Forrás: Huffpost, Fotók: Getty Images

The post Kiborító a kutyádnak ez a szokásod, hiába akarsz neki így kedveskedni – eláruljuk, mit kerülj el mindkettőtök érdekében first appeared on Marie Claire.

Tovább a teljes bejegyzéshez