Helyben telepíthető, ingyenes Office-t tesztel a Microsoft
Bitport2025.02.25.Mobilitás
A reklámmal fűszerezett verzióból egy sor funkció hiányzik, de ettől függetlenül sokaknak hasznos lehet. Már ha valaha is bevezetik...
Teljes csendben tette elérhetővé irodai szoftvercsomagjának egy új, a meglévő konstrukcióktól merőben eltérő üzleti modellben működő változatát a Microsoft. Elsőként a Beeboom szúrta ki, hogy a hivatalos Office egy finoman szólva sem túlreklámozott oldalán letölthető a Word, a PowerPoint és az Excel egy ingyenes, helyben telepíthető változata. Utóbbi lényeges eltérés az immár Microsoft 365-nek hívott irodai programcsomag szintén ingyenes, ám csak online elérhető, praktikusan csak állományok megtekintésére alkalmas verziójától.
Ami a korlátozásokat illeti, az a helyben telepíthető megoldásnál is akad szép számmal. A szoftverekből ugyanis egy csomó fejlettebb funkció, sőt egy-két alapnak tekinthető képesség hiányzik. Az ingyenes programok felületén továbbá reklámokat helyeztek el, amelyek néhány óránként néma, 15 perces videók formájában aktivizálódnak. Említést érdemlő restrikció az is, hogy az állományokat kizárólag a Microsoft felhős tárhelyére, a OneDrive-ra lehet menteni. (Onnan viszont már semmi nem tiltja a lementést a saját gép tárolójára.)
Őrült beszéd: de van benne rendszer
Bár a fenti, korlátozásokat soroló lista meglehetősen hosszú, a helyben telepíthető és használható, ingyenes Office így is érdekes lehet azoknak, akiknek nincs szükségük túl mély funkcionalitásra. A Microsoft pedig már azzal is jobban jár, ha a riválisok alternatív megoldása helyett a saját programját használják ingyen. Arról nem is beszélve, hogy a reklámelhelyezésből és a potenciálisan fizetős verzióra váltó ügyfelekből konkrét bevételt remélhet.
Mindez azonban lehet, hogy sosem válik hivatalosan bevezetett termékkoncepcióvá. A PCWorld megkeresésére ugyanis azt közölte a vállalat, hogy mindez csak egy nagyon korlátozott kísérlet, és egyelőre nem tervezik a helyben telepített, reklámokkal tűzdelt Office kiadását.
A módszer annyira egyszerű, hogy még olyan fekete öves fejlesztők is bevették, akik azt hitték magukról, hogy már mindent is láttak.
Hirdetés
Dynatrace: a modern obszervabilitás pole pozíciójában
Akár a Formula-1-es boxutcában, akár az üzleti életben dolgozunk, egy apró hiba könnyen vészhelyzetet idézhet elő. Szerencsére erre van megoldás, ugyanis a Dynatrace és a hasonló obszervabilitási platformok éppen azért jöttek létre, hogy megelőzzék ezeket a kritikus szituációkat.