Fejfájás - nem probléma

1 decade 4
ARTICLE AD BOX

A fejfájásnak többféle oka is lehet, de gyakran olyan egyszerű, hogy nem is gondolnánk rá. Ilyenkor fölösleges azonnal fájdalomcsillapítóhoz nyúlni, néhány egyszerű praktikával megszüntethető.

Gyakran észre sem vesszük, a pörgő mindennapjainkban, hogy folyadékbevitelünk nem megfelelő, reggelire egy gyors kávé, és azzal le is van rendezve. Pedig a megfelelő szellemi és fizikai teljesítő képességhez szüksége van a szervezetnek a megfelelő mennyiségű folyadékra. Gondoljunk arra, hogy egy pulóvert egy kanál vízben próbálunk kimosni, a szervezet is valahogy így élheti, meg amikor nem iszunk eleget –egyszerűen nem működik megfelelően. A vérünk besűrösödik, nem szállít elegendő oxigént az agyba, és bágyadtak leszünk, szédülünk, vagy fejfájás alakul kis, esetenként a vesénk is megfájdulhat. A kávé, koffeintartalma miatt ráadásul vízhajtó is, amitől csak még jobban kiszárad a szervezetünk. Ezért minden kávé után célszerű egy pohár vizet inni.

Alacsony vérnyomás is lehet a fejfájás okozója, ilyenkor jó, ha erősebb fekete teát iszunk, hiszen ezzel a vérnyomásunk is kicsit följebb megy, valamint a megfelelő folyadékbevitelt is pótoljuk.
Ha ülő munkát végzünk, vagy egész nap az iskolapadban görnyedünk, megfeledkezünk a helyes tartásról, izmink elfáradnak, elgörcsösödnek. A nyak és a vállizomzat görcsössége is válthat ki fejfájást, ilyenkor egy masszázs segít.

Nem ritka eset a kialvatlanság következtében kialakuló fejfájás, ilyenkor nem árt ledőlni egy kicsit. -
Gyakori, visszatérő fejfájásnál sem a fájdalomcsillapító a megoldás, ilyen esetekben forduljunk orvoshoz. 

Masszázs fejfájás esetére:

Üljünk törökülésben, vagy terpeszben és fektessük a panaszost a hátára úgy, hogy kényelmesen elérjük a fejét és a vállát. Tenyerünket fektessük arca két oldalára és lassú, de erőteljes mozdulattal húzzuk végig hüvelykujjunkat az orrnyergen, a szemöldök vonalán át a halántékig, majd haladjunk egyre feljebb a homlokon. 

A nyakat ugyanebben a pozícióban masszírozzuk, úgy hogy tenyerünkkel fölfelé helyezzük kezünket a másik nyaka alá, majd lassan de erőteljesen kezdjük magunk felé húzni a kezünket, nyomást fejtve ki az izmokra.

 

 

Tovább a teljes bejegyzéshez